CPDFR24V
Description
TVS DIODE 24V 47V 1005/SOD323F
DataSheet
CPDFR24V PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):24V
Voltage - Breakdown (Min):25V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:47V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:47W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:10pF @ 1MHz