TV30C8V5J-G
Description
TVS DIODE 8.5V 14.4V DO214AB
DataSheet
TV30C8V5J-G PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):8.5V
Voltage - Breakdown (Min):9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):208.33A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)