TV30C190JB-G
Description
TVS DIODE 19V 30.8V DO214AB
DataSheet
TV30C190JB-G PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):19V
Voltage - Breakdown (Min):21.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:30.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):97.47A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)