TV06B181J-HF
Description
TVS DIODE 180V 291.6V SMB
DataSheet
TV06B181J-HF PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):180V
Voltage - Breakdown (Min):200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:291.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):2.06A
Power - Peak Pulse:600W