TV06B151J-HF
Description
TVS DIODE 150V 243V SMB
DataSheet
TV06B151J-HF PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):150V
Voltage - Breakdown (Min):167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):2.47A
Power - Peak Pulse:600W