TV06B221J-HF
Description
TVS DIODE 220V 356V SMB
DataSheet
TV06B221J-HF PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):220V
Voltage - Breakdown (Min):246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1.69A
Power - Peak Pulse:600W