ATV30C401JB-HF
Description
TVS DIODE 400V 648V DO214AB
DataSheet
ATV30C401JB-HF PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):400V
Voltage - Breakdown (Min):447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:648V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):4.63A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)