ATV30C800J-HF
Description
TVS DIODE 80V 129.6V DO214AB
DataSheet
ATV30C800J-HF PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):80V
Voltage - Breakdown (Min):88.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:129.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):23.15A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)