TV06B120J-G
Description
TVS DIODE 12V 19.9V SMB
DataSheet
TV06B120J-G PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):12V
Voltage - Breakdown (Min):13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):30.15A
Power - Peak Pulse:600W