ATV30C6V5JB-HF
Description
TVS DIODE 6.5V 11.2V DO214AB
DataSheet
ATV30C6V5JB-HF PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):6.5V
Voltage - Breakdown (Min):7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):267.86A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)