ATV50C301J-HF
Description
TVS DIODE 300V 486V DO214AB
DataSheet
ATV50C301J-HF PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):300V
Voltage - Breakdown (Min):335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):10.3A
Power - Peak Pulse:5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)