TV06B750J-HF
Description
TVS DIODE 75V 121V SMB
DataSheet
TV06B750J-HF PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):75V
Voltage - Breakdown (Min):83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):4.96A
Power - Peak Pulse:600W