CPDV5-3V3UP
Description
TVS DIODE 3.3V 8V SOT353
DataSheet
CPDV5-3V3UP PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:4
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:40W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TJ)