TV06B101J-HF
Description
TVS DIODE 100V 162V SMB
DataSheet
TV06B101J-HF PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):100V
Voltage - Breakdown (Min):111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):3.7A
Power - Peak Pulse:600W