ATV04A800JB-HF
Description
TVS DIODE 80V 129.6V SMA
DataSheet
ATV04A800JB-HF PDF
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):80V
Voltage - Breakdown (Min):88.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:129.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):3.09A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)