ATV30C850JB-HF
Description
TVS DIODE 85V 137V DO214AB
DataSheet
ATV30C850JB-HF PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):85V
Voltage - Breakdown (Min):94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):21.9A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)