SMF150CA
Manufacturer
Diotec Semiconductor
VIGOR # :
Description
TVS SOD-123FL 150V 200W BI
DataSheet
SMF150CA PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):150V
Voltage - Breakdown (Min):167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):820mA
Power - Peak Pulse:200W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C (TJ)