P4SMAJ11
Manufacturer
Diotec Semiconductor
VIGOR # :
Description
TVS SMA 11V 400W UNI
DataSheet
P4SMAJ11 PDF
Type Description
Series:-
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):11V
Voltage - Breakdown (Min):12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:20.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):19.9A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C (TJ)