6.6SM8Z22A-AQ
Description
TVS DO-218AB 22V 6600W UNI
DataSheet
6.6SM8Z22A-AQ PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):22V
Voltage - Breakdown (Min):24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):186A
Power - Peak Pulse:6600W (6.6kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-50°C ~ 175°C (TJ)