BZW04-9V4B
Manufacturer
Diotec Semiconductor
VIGOR # :
Description
TVS DO-15 9.4V 400W BI
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
BZW04-9V4B PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):9.4V
Voltage - Breakdown (Min):10.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:15.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):25.7A
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-50°C ~ 175°C (TJ)