TPSMA6L30A-AQ
Manufacturer
Diotec Semiconductor
VIGOR # :
Description
TVS SMAF 30V 600W UNI
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
TPSMA6L30A-AQ PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):30V
Voltage - Breakdown (Min):33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):12.4A
Power - Peak Pulse:600W
Power Line Protection:No
Applications:Automotive
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C (TJ)