TGL34-150
Manufacturer
Diotec Semiconductor
VIGOR # :
Description
TVS DO-213AA 121V 150W UNI
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
TGL34-150 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):121V
Voltage - Breakdown (Min):135V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:215V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):700mA
Power - Peak Pulse:150W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C (TJ)