15KP33CA-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 33V 54.8V R-6
DataSheet
15KP33CA-TP PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):33V
Voltage - Breakdown (Min):36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:54.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)