SMAJ12CA-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 12V 19.9V DO214AC
DataSheet
SMAJ12CA-TP PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):12V
Voltage - Breakdown (Min):13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):20.1A
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TA)