1.5KE22A-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 18.8V 30.6V DO201AE
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
1.5KE22A-TP PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):18.8V
Voltage - Breakdown (Min):20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:30.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)