SMAJ20CATR
Manufacturer
SMC Diode Solutions
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 20V 32.4V SMA
DataSheet
SMAJ20CATR PDF
Type Description
Series:SMAJ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):20V
Voltage - Breakdown (Min):22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):12.3A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)