MF72-050D11
Description
ICL 50 OHM 20% 1.5A 13MM
DataSheet
MF72-050D11 PDF
Part Status:Active
R @ 25°C:50 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:1.5 A
R @ Current:1.021 Ohms
Diameter:0.512" (13.00mm)
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)