MF72-047D13
Description
ICL 47 OHM 20% 2A 15.5MM
DataSheet
MF72-047D13 PDF
Part Status:Active
R @ 25°C:47 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:2 A
R @ Current:810 mOhms
Diameter:0.610" (15.50mm)
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)