MF72-015D15
Description
ICL 15 OHM 20% 4A 17.5MM
DataSheet
MF72-015D15 PDF
Part Status:Active
R @ 25°C:15 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:4 A
R @ Current:268 mOhms
Diameter:0.689" (17.50mm)
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)