MF72-120D13
Manufacturer
Cantherm
VIGOR # :
Description
ICL 120 OHM 20% 1.2A 15.5MM
Catalog
Inrush Current Limiters (ICL)
DataSheet
MF72-120D13 PDF
Type Description
Series:MF72
Package:Bulk
Part Status:Active
R @ 25°C:120 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:1.2 A
R @ Current:2.124 Ohms
Diameter:0.610" (15.50mm)
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)