MF72-120D9
Manufacturer
Cantherm
VIGOR # :
Description
ICL 120 OHM 20% 800MA 11MM
Catalog
Inrush Current Limiters (ICL)
DataSheet
MF72-120D9 PDF
Type Description
Series:MF72
Package:Bulk
Part Status:Active
R @ 25°C:120 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:800 mA
R @ Current:3.015 Ohms
Diameter:0.433" (11.00mm)
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)