MF72-400D9
Manufacturer
Cantherm
VIGOR # :
Description
ICL 400 OHM 20% 200MA 11MM
Catalog
Inrush Current Limiters (ICL)
DataSheet
MF72-400D9 PDF
Type Description
Series:MF72
Package:Bulk
Part Status:Active
R @ 25°C:400 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:200 mA
R @ Current:30.3 Ohms
Diameter:0.433" (11.00mm)
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)