MF72-012D15
Description
ICL 12 OHM 20% 4A 17.5MM
DataSheet
MF72-012D15 PDF
Part Status:Active
R @ 25°C:12 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:4 A
R @ Current:250 mOhms
Diameter:0.689" (17.50mm)
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CL-140
CL-140
ICL 50 OHM 25% 1.1A 11.4MM
SL10 12101
SL10 12101
ICL 120 OHM 20% 1A 10MM
SL12 10005-B
SL12 10005-B
ICL 10 OHM 20% 5A 13MM
MF72-012D15
MF72-012D15
ICL 12 OHM 20% 4A 17.5MM