MF72-060D9
Description
ICL 60 OHM 20% 800MA 11MM
DataSheet
MF72-060D9 PDF
Part Status:Active
R @ 25°C:60 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:800 mA
R @ Current:1.502 Ohms
Diameter:0.433" (11.00mm)
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)