MF72-001.3D20
Description
ICL 1.3 OHM 20% 9A 22.5MM
DataSheet
MF72-001.3D20 PDF
Part Status:Active
R @ 25°C:1.3 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:9 A
R @ Current:37 mOhms
Diameter:0.886" (22.50mm)
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)