MF72-012D7
Description
ICL 12 OHM 20% 1A 9MM
DataSheet
MF72-012D7 PDF
Part Status:Active
R @ 25°C:12 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:1 A
R @ Current:816 mOhms
Diameter:0.354" (9.00mm)
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MS22 30005-B
MS22 30005-B
ICL 30 OHM 20% 5A 23MM