MF72-022D7
Description
ICL 22 OHM 20% 600MA 9MM
DataSheet
MF72-022D7 PDF
Part Status:Active
R @ 25°C:22 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:600 mA
R @ Current:1.108 Ohms
Diameter:0.354" (9.00mm)
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)