MF72-012D20
Description
ICL 12 OHM 20% 5A 22.5MM
DataSheet
MF72-012D20 PDF
Part Status:Active
R @ 25°C:12 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:5 A
R @ Current:195 mOhms
Diameter:0.886" (22.50mm)
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SL10 2R005-A
SL10 2R005-A
ICL 2 OHM 20% 5A 10MM