MF72-010D13
Description
ICL 10 OHM 20% 4A 15.5MM
DataSheet
MF72-010D13 PDF
Part Status:Active
R @ 25°C:10 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:4 A
R @ Current:206 mOhms
Diameter:0.610" (15.50mm)
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)