MF72-012D9
Description
ICL 12 OHM 20% 1A 11MM
DataSheet
MF72-012D9 PDF
Part Status:Active
R @ 25°C:12 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:1 A
R @ Current:652 mOhms
Diameter:0.433" (11.00mm)
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MS15 40004-B
MS15 40004-B
ICL 40 OHM 25% 4.1A 17MM