MF72-002.5D13
Description
ICL 2.5 OHM 20% 6A 15.5MM
DataSheet
MF72-002.5D13 PDF
Part Status:Active
R @ 25°C:2.5 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:6 A
R @ Current:88 mOhms
Diameter:0.610" (15.50mm)
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)