MF72-012D25
Description
ICL 12 OHM 20% 6A 27.5MM
DataSheet
MF72-012D25 PDF
Part Status:Active
R @ 25°C:12 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:6 A
R @ Current:156 mOhms
Diameter:1.083" (27.50mm)
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SL12 50002-B
SL12 50002-B
ICL 50 OHM 20% 2A 13MM