MF72-012D11
Description
ICL 12 OHM 20% 2A 13MM
DataSheet
MF72-012D11 PDF
Part Status:Active
R @ 25°C:12 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:2 A
R @ Current:462 mOhms
Diameter:0.512" (13.00mm)
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Approval Agency:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SL22 1R020-A
SL22 1R020-A
ICL 1 OHM 20% 20A 22MM
SL22 10009
SL22 10009
ICL 10 OHM 20% 9A 22MM
ICL 10 OHM 25% 2A 10MM
5571402203F
5571402203F
LED MINI PANEL IND BI-COLOR 5V
MF72-012D11
MF72-012D11
ICL 12 OHM 20% 2A 13MM
CMX865AD4
CMX865AD4
BASEBAND INTERFACE FOR DIG RADIO
FM3MMB1030M
FM3MMB1030M
FMT OM3 MPO12(M-M) B 12F 30M