MF72-120D15
Manufacturer
Cantherm
VIGOR # :
Description
ICL 120 OHM 20% 1.8A 17.5MM
Catalog
Inrush Current Limiters (ICL)
DataSheet
MF72-120D15 PDF
Type Description
Series:MF72
Package:Bulk
Part Status:Active
R @ 25°C:120 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:1.8 A
R @ Current:1.652 Ohms
Diameter:0.689" (17.50mm)
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)