MF72-015D13
Description
ICL 15 OHM 20% 3A 15.5MM
DataSheet
MF72-015D13 PDF
Part Status:Active
R @ 25°C:15 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:3 A
R @ Current:335 mOhms
Diameter:0.610" (15.50mm)
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SL08 50001
SL08 50001
ICL 50 OHM 15% 1.1A 8MM