MF72-033D7
Description
ICL 33 OHM 20% 500MA 9MM
DataSheet
MF72-033D7 PDF
Part Status:Active
R @ 25°C:33 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:500 mA
R @ Current:1.485 Ohms
Diameter:0.354" (9.00mm)
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)