MF72-010D9
Description
ICL 10 OHM 20% 2A 11MM
DataSheet
MF72-010D9 PDF
Part Status:Active
R @ 25°C:10 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:2 A
R @ Current:458 mOhms
Diameter:0.433" (11.00mm)
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)