MF72-200D5
Manufacturer
Cantherm
VIGOR # :
Description
ICL 200 OHM 20% 100MA 7MM
Catalog
Inrush Current Limiters (ICL)
DataSheet
MF72-200D5 PDF
Type Description
Series:MF72
Package:Bulk
Part Status:Active
R @ 25°C:200 Ohms
Tolerance:±20%
Current - Steady State Max:100 mA
R @ Current:18.7 Ohms
Diameter:0.276" (7.00mm)
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)