170M3440
Description
FUSE SQUARE 80A 1.3KVAC RECT
DataSheet
170M3440 PDF
Part Status:Active
Mounting Type:Holder
Fuse Type:Square
Current Rating (Amps):80A
Voltage Rating - AC:1.3 kV
Class:-
Approval Agency:CSA, UR
Operating Temperature:-
Breaking Capacity @ Rated Voltage:100kA
Package / Case:Rectangular, Blade
Size / Dimension:2.323" L x 1.772" W x 3.189" H (59.00mm x 45.00mm x 81.00mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
DFJ-500
DFJ-500
FUSE CRTRDGE 500A 600VAC/450VDC
FUSE CARTRIDGE 15A 440VAC
170M3195
170M3195
FUSE SQUARE 250A 1.3KVAC RECT
SR626W
SR626W
BATTERY SLVR OX 1.55V COIN 6.8MM
170M3440
170M3440
FUSE SQUARE 80A 1.3KVAC RECT
UBAMAFB-2M
UBAMAFB-2M
PRO-SERIES USB 2.0 HI-SPEED A TO
POWER SUPPLY SWPS 5VDC 4A