LPS-RK-30SP
Description
FUSE CARTRIDGE 30A 600VAC/300VDC
DataSheet
LPS-RK-30SP PDF
Part Status:Active
Mounting Type:Holder
Fuse Type:Cartridge
Current Rating (Amps):30A
Voltage Rating - AC:600 V
Voltage Rating - DC:300 V
Package / Case:Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension:0.810" Dia x 5.000" L (20.57mm x 127.00mm)